Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.





Orbán Viktor: A világháború veszélye nem irodalmi túlzás
 

Orbán Viktor: A világháború veszélye nem irodalmi túlzás

Az inflációt nyakon kell ragadni és törni kell - lefelé - mondta a Kossuth rádió reggeli műsorában pénteken Orbán Viktor. A miniszterelnök azt mondta, nem akar hurráoptimista lenni, de az első fecskék már megjelentek: szerinte lehet év végére egy számjegyű az infláció. Egyelőre viszont azt nem tudta megmondani, mikor vezethetik ki az élelmiszer-árstopokat, ezen Nagy Márton minisztériuma dolgozik. A miniszterelnök beszélt a háborúról és az uniós álláspontról is. Azt mondta, hogy az EU-tól két dolgot várnak az állampolgárai: békét és jólétet - viszont szerinte az Unió a háború támogatásával mára mindkettőt veszélyezteti.

hvg.hu hvg.hu

Mitrovits Miklós: Akármi lesz a háború vége, itt egy új vasfüggöny jön létre
 

Mitrovits Miklós: Akármi lesz a háború vége, itt egy új vasfüggöny jön létre

Nemcsak Kínának, de Amerikának sem érdeke, hogy túlzottan meggyengüljön Oroszország - erről beszélt a hvg360-nak adott interjúban Mitrovits Miklós történész, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közép-Európa Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. Miért lehet a mérleg nyelve Oroszország? Mivé fajulhat a háború? Hol húzódik majd az új vasfüggöny, és mi lesz Magyarországon? Az interjú a hvg360-on indult vitasorozat negyedik része.

Windisch Judit Windisch Judit